Kazanie na Boże Ciało 1999

Kategoria: Opublikowano: 13 sierpnia, 2020

Auto: Wilfried Schumacher
Kapłan, dziekan miasta Bonn


Msza św. na rynku w Bonn

Kiedy w Moskwie dokonują się zmiany w rządzie, w Ameryce wychodzi na jaw skandal dotyczący prezydenta. W Pakistanie natomiast przeprowadzany jest test atomowy, a w Bonn zmienia się koalicja rządząca, – wciąż istnieje jedna instytucja, która jak czuły sejsmograf rejestruje społeczne i polityczne zmiany: jest to giełda.

Kursy akcyjne wzrastają i spadają nie tylko z powodu gospodarczego rozwoju, tu wszystko ma na to wpływ: zmiany polityczne, spekulacje, zapowiedzi przyszłości, wszystko ma na to wpływ. CZYTAJ CAŁOŚĆ

Boże Ciało 2014- Wyrusz do kraju, który ja ci wskażę

Kategoria: Opublikowano: 10 listopada, 2019

Autor: Monsignore Wilfried Schumacher
Kapłan katedry w Bonn


Prawie 150.000 Niemców rok po emigracji z Niemiec. Jedni, szukając przygody, inni z nadzieją na korzystniejsze perspektywy w zawodzie, albo lepszą szansę na sukces.
Są też tacy, którzy uważają, że zagranicą z ich niewielką emeryturą, będą mogli lepiej żyć, niektórzy zaś wyjeżdżają z kraju z powodu wielkiej miłości.
W telewizji są programy dokumentalne „Good bye Deutschland”, „Moje nowe życie”, w których pokazywane są starania emigrantów, którzy chcą zadomowić się w nowej ojczyźnie. Oni emigrują z kraju, aby wszystko zacząć od nowa. CZYTAJ CAŁOŚĆ