Msza święta z kazaniem 26.12.1999 r. (transmisja w telewizji ZDF)

Kategoria: Opublikowano: 17 listopada, 2020

Autor: Wilfried Schumacher
Kapłan i dziekan miasta Bonn

Droga wspólnoto, tu w katedrze w Bonn i wszędzie w kraju przed odbiornikami telewizyjnymi. Cieszę się, że mogę w dzisiejszy ranek razem z wami tę mszę świętą sprawować. Przez 50 lat nazwa naszego miasta połączona była z wielką polityką.
Dzisiaj nasze miasto kojarzymy z czymś innym. Nasza katedra jest najstarszym chrześcijańskim miejscem pamięci męczenników Kasjusza i Florencjusza. Tu, u nas znajduje się grób tych męczenników z końca 3 wieku. Tu, świętujemy dzisiaj święto męczennika Szczepana, które związane jest z drugim dniem świąt Bożego Narodzenia.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Kazanie przed przejęciem urzędu kapłana i dziekana miasta w katedrze w Bonn

Kategoria: Opublikowano: 13 sierpnia, 2020

Autor: Wilfried Schumacher
30 sierpnia 1998 Kaplica (Marterkapelle) w Endenich, Bonn


To nabożeństwo jest dla mnie bardzo ważne- męczennicy legionu tebańskiego byli w moim dzieciństwie pierwszymi świętymi- pamiętam, jak jako ministrant w święto męczenników tam klęczałem i na te figury patrzyłem…Na ich przykładzie uczyłem się, co to znaczy być świętym.
W przyszłą niedzielę obejmę urząd kapłana w Bazylice Katedralnej, w której pogrzebani są męczennicy legionu tebańskiego. Chciałbym dzisiaj, w tym miejscu rozpocząć swoją duchową drogę. CZYTAJ CAŁOŚĆ